Przychodnia Weterynaryjna Na Polance
REJESTRACJA
tel. 61 872 30 06

ZAPRASZAMY
pn - pt 8.00 - 20.00
sobota 9.00 - 15.00
niedziela - nieczynne
PARKING
Jesteśny na Facebook'u
USŁUGI
WARTO WIEDZIEĆ
ARCHIWUM

ALERGICZNE TESTY ŚRÓDSKÓRNE

Informujemy, iż w naszej przychodni wykonujemy testy śródskórne, umożliwiające wykrycie na jaki czynnik uczulony jest nasz pupil, dzięki czemu możliwe jest wykonanie odczulania, co eliminuje uciążliwości wynikające z alergii. Większość zwierząt dobrze je toleruje, a wyniki otrzymujemy natychmiast po wykonaniu testu.

Kiedy wykonujemy testy śródskórne?

Testy te wykonujemy przy podejrzeniu procesów alergicznych, przejawiających się zmianami skórnymi powodowanymi drapaniem i wygryzaniem skóry przez zwierzę wskutek przewlekłego lub nawrotowego świądu.

Jak wygląda przeprowadzenie testu?

  • przed przystąpieniem do wykonania testu pacjent powinien być wprowadzany w łagodne uspokojenie za pomocą zastrzyku sedacyjnego, aby zminimalizować niepokój i stres
  • pacjent musi mieć wygoloną sierść najczęściej na bocznej stronie klatki piersiowej
  • następnie zaznacza się specjalnym pisakiem miejsca, w których wstrzykiwane będą różne preparaty (alergeny czyli czynniki uczulające)
  • alergeny w postaci rozcieńczonego płynu są podawane śródskórnie, specjalną strzykawką w każde z zaznaczonych miejsc
  • odczyt testu następuje po ok. 20-30 min od podania alergenu
  • na wynik pozytywny wskazuje różnego stopnia zaczerwienienie i opuchlizna w miejscu wstrzyknięcia danego alergenu, co przypomina użądlenie owada. Jest reakcja najczęściej ograniczająca się do miejsca wstrzyknięcia alergenu
  • gdy wiemy już na jaki czynnik uczulony jest nasz pacjent, jeżeli klasyfikuje się on na terapię stosujemy specjalną terapię odczulającą, co pozwala na pozbycie się objawów alergii.
  • Pacjent musi być przygotowany do takich testów - bez zapaleń skóry, leki powinny być odpowiednio wcześniej odstawione (po ustaleniu tego z lekarzem). Dokładniejsze informacje uzyskanie Państwo w naszej Przychodni.

Designed by TemplateMo.com Web Graphics downloaded from DH Website Templates