Przychodnia Weterynaryjna Na Polance
REJESTRACJA
tel. 61 872 30 06

ZAPRASZAMY
pn - pt 8.00 - 20.00
sobota 9.00 - 15.00
niedziela - nieczynne
PARKING
Jesteśny na Facebook'u
USŁUGI
WARTO WIEDZIEĆ
ARCHIWUM

KOCIĘ W DOMU

SzczenięTu znajdziecie Państwo podstawowe informacje na temat nowego przyjaciela w domu. Warto wcześniej skontaktować się z nami, chętnie doradzimy, pomożemy w wyborze.

Decydując się na kociaka powinniśmy wiedzieć kilka rzeczy. Każdy kot jest inny, jest to fantastyczne zwierzę, ale indywidualista. Kot nie będzie chodził tylko po podłodze, wspina się na wszystkie przedmioty, na półki, szafki, nawet potrafi wisieć na lampie (pozdrowienia dla Filipa). Potrzebuje kuwety do załatwiana swoich kocich spraw - należy ustawić ja w spokojnym miejscu, ale jednocześnie dostępnym dla zwierzaka.

Wybierając daną rasę proszę dobrze przeanalizować z hodowcą potrzeby i charakter danego kota.

Proponujemy zapoznać się również z chorobami kocimi - panleukopenią, katarem kocim, białaczką (FeLV), niedoborem immunologicznym (FIV), zakaźnym zapaleniem otrzewnej (FIP).

Szczenię

Kociak trafiający do Państwa powinien być już odrobaczony, zaleca się żeby był zaszczepiony. Nowego czworonożnego pupil powinien zostać zbadany przez lekarza weterynarii. Co nas powinno niepokoić. Wymioty, biegunka, apatia, brak apetytu. Prosimy również zwrócić uwagę czy nie ma widocznych pasożytów - skóra, odbyt oraz uszy.

Preparat odrobaczający (pasta, tabletka, spot-on) przepisuje lub wydaje wyłącznie lekarz weterynarii. Jest on dobierany z zależności od wieku, zarobaczenia, wagi pacjenta.

Szczepimy kota w 8-10 tygodniu. Podstawowe szczepienie obejmuje katar koci oraz panleukopenię. W zależności od trybu życia kota szczepić można również chlamydiozę, białaczkę, zakaźne zapalenie otrzewnej oraz wściekliznę.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

zespół lekarzy - Przychodnia Weterynaryjna "Na Polance"

Designed by TemplateMo.com Web Graphics downloaded from DH Website Templates