AKCJA STERYLIZACJI

AKCJA STERYLIZACJI

 

W marcu, jak co roku nasza Przychodnia bierze udział w akcji sterylizacji. Zapisy ruszają od 15 lutego 2019 r. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub skorzystania z formularza „Umów wizytę” z naszej strony.

Od wielu lat przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji, mającej na celu ograniczenie populacji niechcianych szczeniąt i kociąt. Cała akcja dotyczy rutynowych i nieproblematycznych zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów.

Wbrew ogólnej opinii, lecznice rezygnują z części zysków i akcja nie jest przez nikogo sponsorowana. Regulamin akcji będzie dostępny w naszej Przychodni.

Zabiegi sterylizacji i kastracji w większości przypadków wykonywana jest z małego ciecia, u suczek i kotek metoda hakowa. Jesteśmy zwolennikami szwów śródskórnych. Jeżeli macie Państwo pytania, nasz personel chętnie udzieli wszystkich odpowiedzi.

Przypominamy, że dobrze aby zwierzę miało aktualne szczepienia, nie miało niepokojących objawów. Suki powinny być ok 3 miesiące po cieczce, nie powinny mieć ciąży urojonej.

Jeżeli zauważyliście Państwo cokolwiek niepokojącego prosimy o wcześniejszą konsultację lekarska w Przychodni weterynaryjnej. Abyście mieli pewność, że zabieg będzie mógł być wykonany a zwierzą nie wymaga wcześniejszego leczenia czy badań.