Klinika Przyjazna Kotom

Z ogromna radością informujemy, że nasza Przychodnia jako pierwsza i jedyna w Poznaniu otrzymała akredytację oraz srebrny certyfikat Kliniki Przyjaznej Kotom (Cat Friendly Clinic). Nasza placówka jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Kotów (International Society of Feline Medicine). Jest to równoznaczne z tym, że pomyślnie przeszła kontrolę International Cat Care i spełnia rygorystyczne wymogi dla kocich pacjentów.

Oznacza to, że specjalnie dla kocich pacjentów przygotowana została oddzielna i komfortowa strefa w naszej poczekalni. Gabinety, sala zabiegowa, szpital i sala operacyjna posiadają nowoczesne wyposażenie i są specjalnie przystosowane dla kotów. Pozwala to na zapewnienie najlepszej możliwej opieki weterynaryjnej. Akredytowane kliniki utrzymują najwyższe standardy dla kocich pacjentów! Wszyscy pracownicy znają potrzeby tych zwierząt i traktują je z należytym szacunkiem. Nasz personel – lekarze, asystenci, recepcjonistki – mają wyjątkowe podejście do kotów oraz stale podnoszą swoje kwalifikacje w zakresie opieki weterynaryjnej.

W ostatnim czasie nasza przychodnia przeszła modernizację, aby dostosować standardy do klinik europejskich i amerykańskich. Zmieniamy się dla naszych pacjentów, aby zapewnić im najlepszą opiekę weterynaryjną i zmniejszyć stres związany z wizytą w lecznicy.

Od wielu lat koty stanowią blisko 60-70% naszych pacjentów. Jesteśmy postrzegani jako lecznica dla kotów.

Co nas wyróżnia:

  • Przestronna poczekalnia z recepcją i wydzieloną komfortowa strefą dla kotów

  • Pięć przestronnych gabinetów przystosowanych dla kocich pacjentów. Wyposażone są one w stoły z antypoślizgowymi matami, specjalistyczne stetoskopy pediatryczne, dokładne wagi.

  • Sala zabiegowa z komfortowymi klatkami, klatką tlenową, matami grzewczymi, pompami infuzyjnymi

  • Sala do wlewów dożylnych i leczenia dziennego umożliwiająca bezstresowy pobyt właściciela z kotem

  • Profesjonalny sprzęt diagnostyczny dostosowany do wielkości kotów (otoskopy, USG z głowica liniową, RTG cyfrowe, aparat do pomiaru ciśnienia krwi, oftalmoskop do oceny dna oka itp.)

  • Własne laboratorium diagnostyczne, w którym na miejscu wykonujemy liczne kocie testy, diagnozujemy panleukopenię, białaczkę, chorobę niedoboru immunologicznego (FIV), giardię, zapalenia trzustki oraz wykonujemy badania biochemiczne i morfologiczne krwi

  • Nowoczesna sala operacyjna z narzędziami i mikronarzędziami dla małych pacjentów, kardiomonitorem, stetoskopem przełykowym dla kotów, aparaturą do narkozy wziewnej

  • Mikroskop operacyjny umożliwiający bardzo precyzyjne mikrozabiegi (martwaki rogówki, operacje powiek, zabiegi na rogówce, operacje trzeciej powieki)

  • Skrócony czas oczekiwania na wizytę i możliwość umówienia się do wybranego lekarza dzięki wizytom rezerwowanym i naszej recepcji

  • Profesjonalne konsultacje kardiologiczne, okulistyczne, stomatologiczne

 

Każda Klinika Przyjazna Kotom posiada co najmniej jednego „Kociego adwokata”, czyli osobę, która czuwa nad utrzymaniem wprowadzonych standardów. Odpowiedzialna jest ona za organizowanie szkoleń dla personelu oraz z chęcią udzieli odpowiedzi na Państwa pytania. W naszej placówce mamy dwóch kocich adwokatów. Są nimi lekarz weterynarii Katarzyna Marciniak, Emilia Brewka oraz asystent Kamil Szklarski.

Więcej szczegółów o programie Klinika Przyjazna Kotom zajdziecie Państwo na stronie internetowej www.catfriendlyclinic.org

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja