Kardiologia

W trosce o zdrowie naszych pacjentów, od lat organizujemy konsultacje kardiologiczne z najlepszymi specjalistami w kraju. Aktualnie współpracujemy z panią lek.wet. Katarzyną Kraszewską, oraz panem dr.n.wet Maciejem Staszczykiem. Odwiedzają nas regularnie, kilka razy w roku. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat terminu kolejnych konsultacji, zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku lub bezpośredniego kontaktu z recepcją przychodni.

lek.wet. Katarzyna Kraszewska

Pacjentami kardiologicznymi zajmuje sie od 2008 roku. W tajniki tej dziedziny wprowadził ją jej nauczyciel i mentor doktor Rafał Niziołek z którmy pracuje obecnie w przychodni kardiologicznej Vetcardia w Warszawie.
Podczas studiów odbyła także staż w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu u prof. dr hab. Urszuli Pasławskiej i dr n. wet Agnieszki Noszczyk-Nowak.
Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz autorką publikacji naukowych z dziedziny kardiologii.
W październiku 2012 roku odbyła staż z zakresu kardiologii interwencyjnej w Austrii u dr. Petera Modlera.
W latach 2013-2015 ukończyła kursy kardiologiczne ESAVS (European School od Advanced Veterinary Studies).

W 2016 roku Pani Doktor odbyła staż w klinice Gran Sasso w Mediolane u doktora Claudio Bussadori. Obencie jest w trakcie pisania pracy doktorskiej z kardiologii świnek morskich.

W naszej przychodni pani doktor wykonuje:

 • ECHO, badanie echokardiograficzne serca (pies, kot, drobne ssaki – fretki, króliki, kawie domowe, szczury, szynszyle)

 • EKG – badanie elektrokardiograficzne

 • badania zwierząt hodowlanych z wystawieniem certyfikatu, czyli zaświadczenia o przeprowadzeniu badania w kierunku wad wrodzonych serca dla psów i kotów.

 • wystawianie certyfikatów osłuchowych dla psów rasy Cavalier King Charles Spaniel

dr.n.wet. Maciej Staszczyk

Specjalista chorób psów i kotów.
Po uzyskaniu dyplomu lekarza weterynarii w 2010 roku rozpoczął studia doktoranckie na Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
W 2015 roku obronił pracę doktorską pod tytułem „Ocena kardiotoksycznego wpływ doksorubicyny u psów z chorobą nowotworową” i rozpoczął pracę konsultując przypadki kardiologiczne.
W 2016 r. ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu „Choroby psów i kotów” uzyskując tytuł specjalisty w tej dziedzinie.
Brał udział w wielu konferencjach naukowych w kraju i za granicą, gdzie odbywał także staże zawodowe. Współautor wielu artykułów naukowych oraz doniesień konferencyjnych.

W naszej przychodni pan doktor wykonuje:

 • ECHO, badanie echokardiograficzne serca (pies, kot, fretki)

 • EKG – badanie elektrokardiograficzne

 • badania zwierząt hodowlanych z wystawieniem certyfikatu, czyli zaświadczenia o przeprowadzeniu badania w kierunku wad wrodzonych serca dla psów i kotów.

 • pukcje worka osierdziowego, klatki piersiowej, jamy brzusznej

Ponadto na codzień rutynowo wykonujemy również:

 • badanie RTG klatki piersiowej

 • pomiar ciśnienia krwi

 • punkcje diagnostyczne (pobranie materiału do badań) klatki piersiowej, worka osierdziowego, jamy brzusznej

 • badania laboratoryjne

 • zabiegi chirurgiczne pod pełną kontrolą urządzeń monitorujących pracę serca